K224K20X7RF53H5
DigiKeys produktnummer
BC5149-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K224K20X7RF53H5
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.22 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
K224K20X7RF53H5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,126" (5,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,299" (7,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)