K104K20X7RH5TH5
DigiKeys produktnummer
BC1123TR-ND - Remsa och spole (TR)
BC1123CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K104K20X7RH5TH5
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
K104K20X7RH5TH5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,126" (5,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,299" (7,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)