K104K10X7RF55K2 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 22 279
Datablad
Direkt
I lager: 33 404
Datablad
Similar
I lager: 50
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
I lager: 329
Similar
KEMET
KEMET
0.1 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
K104K10X7RF55K2
DigiKeys produktnummer
K104K10X7RF55K2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K104K10X7RF55K2
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
K104K10X7RF55K2 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,142" x B 0,091" (3,60 x 2,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,280" (7,10mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)