K104K15X7RF53K2
DigiKeys produktnummer
BC5138-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K104K15X7RF53K2
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,102" (4,00 x 2,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,295" (7,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)