BFC238362223 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
KEMET
KEMET
0.022 µF Filmkondensator 700V 2000V (2kV) Polypropylen (PP), metalliserad Radial
BFC238362223
DigiKeys produktnummer
222238362223-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BFC238362223
Beskrivning
CAP FILM 0.022UF 5% 2KVDC RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
BFC238362223 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Storlek/dimension
L 1,024" x B 0,394" (26,00 x 10,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,768" (19,50mm)
Tolerans
±5%
Märkspänning - AC
700V
Ledaravstånd
0,886" (22,50mm)
Märkspänning - DC
2000V (2kV)