1C20C0G472J050B är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
KEMET
I lager: 154
I lager: 301
4700 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
1C20C0G472J050B
DigiKeys produktnummer
1C20C0G472J050B-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1C20C0G472J050B
Beskrivning
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 RAD
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
1C20C0G472J050B Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,200" x B 0,125" (5,08 x 3,18mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,250" (6,35mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)