K104K10X7RF5UH5
DigiKeys produktnummer
BC2665CT-ND - Remsbit (CT)
BC2665TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K104K10X7RF5UH5
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
K104K10X7RF5UH5 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,142" x B 0,091" (3,60 x 2,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,244" (6,20mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)