2499-003-X7W0-103ZLF
DigiKeys produktnummer
410-1271-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2499-003-X7W0-103ZLF
Beskrivning
CAP FEEDTHRU 10000PF 250V AXIAL
Detaljerad beskrivning
10000 pF Genomföringskondensator 250V 20 A Axiell, bussning
Kategori
Spänning - märkt
250V
Ström
20 A
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Temperaturkoefficient
X7W
Storlek/dimension
Diam. 0,250" x L 0,468" (6,35 x 11,89mm)
Kapacitans
10000 pF
Gängstorlek
12-28
Tolerans
-20%, +80%