89PR20KLF
DigiKeys produktnummer
987-1161-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
89PR20KLF
Beskrivning
TRIMMER 20KOHM 0.75W PC PIN SIDE
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 kOhms 0,75W, 3/4W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 20.0 Varv Sidojustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
89PR20KLF Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
TT Electronics/BI
Antal varv
20.0
Serie
Justeringstyp
Sidojustering
Förpackning
Bulk
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans
20 kOhms
Termineringstyp
PC-stift
Effekt (Watt)
0,75W, 3/4W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,750" x 0,190" (19,05mm x 4,83mm)
Tolerans
±10%