38PKABR10KLF30
DigiKeys produktnummer
987-1696-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
38PKABR10KLF30
Beskrivning
TRIMMER 10K OHM 0.15W PC PIN TOP
Tillverkarens standardleveranstid
34 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms 0,15W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Kol 1.0 Varv Toppjustering
Kategori
Temperaturkoefficient
±500ppm/°C
Tillverkare
TT Electronics/BI
Antal varv
1.0
Serie
Justeringstyp
Toppjustering
Förpackning
Bulk
Resistiva material
Kol
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans
10 kOhms
Termineringstyp
PC-stift
Effekt (Watt)
0,15W
Storlek/dimension
Rund - 0,406" diam. (10,30mm)
Tolerans
±30%