TPN4R712MD,L1Q
DigiKeys produktnummer
TPN4R712MDL1QTR-ND - Remsa och spole (TR)
TPN4R712MDL1QCT-ND - Remsbit (CT)
TPN4R712MDL1QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPN4R712MD,L1Q
Beskrivning
MOSFET P-CH 20V 36A 8TSON
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 20 V 36 A (Tc) 42W (Tc) Ytmontering 8-TSON Advance (3,1x3,1)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TPN4R712MD,L1Q Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
1,2V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
65 nC @ 5 V
Serie
Vgs (Max)
±12V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
4300 pF @ 10 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
42W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
20 V
Leverantörens enhetsförpackning
8-TSON Advance (3,1x3,1)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
2,5V, 4,5V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
4,7mOhm vid 18A, 4,5V