TK20N60W5,S1VF
DigiKeys produktnummer
TK20N60W5S1VF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TK20N60W5,S1VF
Beskrivning
MOSFET N-CH 600V 20A TO247
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 600 V 20 A (Ta) 165W (Tc) Genomgående hål TO-247
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TK20N60W5,S1VF Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4,5V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
55 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±30V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1800 pF @ 300 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
165W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
600 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
175mOhm vid 10A, 10V