TJ200F04M3L,LXHQ
DigiKeys produktnummer
264-TJ200F04M3LLXHQTR-ND - Remsa och spole (TR)
264-TJ200F04M3LLXHQCT-ND - Remsbit (CT)
264-TJ200F04M3LLXHQDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TJ200F04M3L,LXHQ
Beskrivning
MOSFET P-CH 40V 200A TO220SM
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 40 V 200 A (Ta) 375W (Tc) Ytmontering TO-220SM(W)
Kategori
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
460 nC @ 10 V
Tillv.
Vgs (Max)
+10V, -20V
Serie
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1280 pF @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Effektförlust (max)
375W (Tc)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
175°C
FET-typ
Grad
Automotive
Teknologi
Godkännande
AEC-Q101
Drain till source-spänning (Vdss)
40 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220SM(W)
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
6V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
1,8mOhm vid 100A, 10V
Basproduktens nummer
Vgs(th) (Max) @ Id
3V vid 1mA