SN74LVC240APWR
DigiKeys produktnummer
296-8498-2-ND - Remsa och spole (TR)
296-8498-1-ND - Remsbit (CT)
296-8498-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SN74LVC240APWR
Beskrivning
IC BUFF 1.65V/3.6V 20-TSSOP
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buffert, växelriktande 2 Element 4 Bit per Element 3-State Output 20-TSSOP
EDA-/CAD-modeller
SN74LVC240APWR Modeller
Kategori
Utgångstyp
3-State
Tillverkare
Texas Instruments
Ström - utgång hög, låg
24mA, 24mA
Serie
Spänning - källa
1,65V-3,6V
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Logiktyp
Buffert, växelriktande
Inkapsling/låda
20-TSSOP (Bredd 0,173", 4,40mm)