LM2575T-12/LF03 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
onsemi
I lager: 165
Datablad
Similar
onsemi
I lager: 0
Datablad
Buck Spänningsregulator IC Positiv Fast 12V 1 Utgång 1A TO-220-5 formade ledningar
LM2575T-12/LF03
DigiKeys produktnummer
296-35120-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM2575T-12/LF03
Beskrivning
IC REG BUCK 12V 1A TO220-5
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
LM2575T-12/LF03 Modeller
Kategori
Spänning - ingång (max)
40V
Tillv.
Spänning - utspänning (min/fast)
Serie
Ström - utgång
Förpackning
Rör
Frekvens - switchande
52kHz
Artikelstatus
Aktiv
Synkron likriktare
Nej
Funktion
Step-down
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Utgångskonfiguration
Positiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Topologi
Inkapsling/låda
Utgångstyp
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220-5
Antal utgångar
1
Basproduktens nummer
Spänning - ingång (min)
4V