LM2576TV-012G har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
onsemi
I lager: 173
Datablad
Similar
Rochester Electronics, LLC
I lager: 5 337
Datablad
Similar
Texas Instruments
I lager: 215
Buck Spänningsregulator IC Positiv eller negativ Fast 12V 1 Utgång 3A TO-220-5 formade ledningar
LM2576TV-012G
DigiKeys produktnummer
LM2576TV-012GOS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM2576TV-012G
Beskrivning
IC REG BUCK 12V 3A TO220-5
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
LM2576TV-012G Modeller
Kategori
Spänning - ingång (max)
40V
Artikelstatus
Föråldrad
Frekvens - switchande
52kHz
Utgångskonfiguration
Positiv eller negativ
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Spänning - ingång (min)
7V