BZX84C15VDBZRQ1
DigiKeys produktnummer
296-BZX84C15VDBZRQ1TR-ND - Remsa och spole (TR)
296-BZX84C15VDBZRQ1CT-ND - Remsbit (CT)
296-BZX84C15VDBZRQ1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C15VDBZRQ1
Beskrivning
AUTOMOTIVE 15V ZENER DIODE IN SO
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 15 V 250 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3
Kategori
Ström - läckström @ Vr
30 nA @ 10.5 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
250 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms