BZX84C15VDBZR
DigiKeys produktnummer
296-BZX84C15VDBZRTR-ND - Remsa och spole (TR)
296-BZX84C15VDBZRCT-ND - Remsbit (CT)
296-BZX84C15VDBZRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C15VDBZR
Beskrivning
15V ZENER DIODE IN SOT-23 PACKAG
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 15 V 250 mW ±5% Ytmontering SOT-23-3
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
30 nA @ 10.5 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3
Effekt - max
250 mW