VERSAFIT-1/4-0-6.25IN
DigiKeys produktnummer
VERSAFIT-1/4-0-6.25IN-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VERSAFIT-1/4-0-6.25IN
Beskrivning
HEATSHRINK 0.28" X 0.521' BLACK
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Krimpning Slang, flexibel 0,280" (7,11mm) 2 till 1 Svart 0,521' (158,75mm, 6,25")
Kategori
Väggtjocklek efter krympning
0,025" (0,64mm)
Arbetstemperatur
-55°C-135°C
Typ
Krymptemperatur
70°C
Krympningsförhållande
Lagrings-/infrysningstemperatur
65°F-95°F (18°C-35°C)
Längd
0,521' (158,75mm, 6,25")
Innerdiameter - vid leverans
0,280" (7,11mm)
Basproduktens nummer
Innerdiameter - efter krympning
0,125" (3,18mm)
Föråldrad
Denna produkt tillverkas inte längre.
I lager: 0
HEATSHRINK 0.28" X 0.125' BLACK
I lager: 0
HEATSHRINK 0.28" X 3/16' BLACK
HEATSHRINK 0.28" X 0.208' BLACK