DR-25-1/4-0SPCS6938
DigiKeys produktnummer
484-DR-25-1/4-0SPCS6938-DS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DR-25-1/4-0SPCS6938
Beskrivning
HEATSHRINK BLACK FEET
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Krimpning Slang, flexibel 0,250" (6,35mm) Svart Ange antal fot i orderkvantitet
Kategori
Väggtjocklek efter krympning
0,035" (0,89mm)
Förpackning
Digi-Spool™, Continous Spool
Arbetstemperatur
-75°C-150°C
Typ
Krymptemperatur
150°C
Längd
Ange antal fot i orderkvantitet
Hållbarhetstid
36 månader
Innerdiameter - vid leverans
0,250" (6,35mm)
Spolstorlek
300,0' (91,4m)
Innerdiameter - efter krympning
0,125" (3,18mm)