DR-25-1/4-0-SP
DigiKeys produktnummer
A124388-DS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DR-25-1/4-0-SP
Beskrivning
HEATSHRINK 1/4" SPL BLACK FEET
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Krimpning Slang, flexibel 0,250" (6,35mm) 2 till 1 Svart Ange antal fot i orderkvantitet
Kategori
Väggtjocklek efter krympning
0,035" (0,89mm)
Tillv.
Material
Serie
Egenskaper
Förpackning
Digi-Spool™, Continous Spool
Färg
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-75°C-150°C
Typ
Godkännande
AMS-DTL-23053/16
Krympningsförhållande
Krymptemperatur
150°C
Längd
Ange antal fot i orderkvantitet
Hållbarhetstid
36 månader
Innerdiameter - vid leverans
0,250" (6,35mm)
Spolstorlek
300,0' (91,4m)
Innerdiameter - efter krympning
0,125" (3,18mm)