XT484R24 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Finder Relays, Inc.
I lager: 135
Datablad
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VAC Spiral För uttag
TE Connectivity Relay Products | Digi-Key Daily
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
XT484R24
DigiKeys produktnummer
PB1200-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XT484R24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
XT484R24 Modeller
Kategori
Egenskaper
Belyst indikator
Tillv.
Termineringstyp
Instickning
Serie
Aktiveringsnivå spänning
18VAC
Förpackning
Rör
Frigöringsnivå spänning
3,6VAC
Artikelstatus
Föråldrad
Drifttid
9 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
6 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi)
Kontaktklassning (ström)
8 A
Godkännande myndighet
cURus, VDE
Switchspänning
400VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
3200VA
Spolresistans
350 Ohms
Spolström
16.7 mA