XT424024
DigiKeys produktnummer
PB1195-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XT424024
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VDC Spiral För uttag
Kategori
Termineringstyp
Instickning
Tillv.
Spiralisolering
Klass F
Serie
Aktiveringsnivå spänning
16,8VDC
Förpackning
Rör
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Artikelstatus
Föråldrad
Drifttid
9 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
6 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi)
Kontaktklassning (ström)
8 A
Godkännande myndighet
cURus, VDE
Switchspänning
400VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
3200VA
Spolresistans
1.44 kOhms
Spolström
16.7 mA