XT424012
DigiKeys produktnummer
PB1194-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XT424012
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 12VDC Spiral För uttag
Kategori
Termineringstyp
Instickning
Tillv.
Spiralisolering
Klass F
Serie
Aktiveringsnivå spänning
8,4VDC
Förpackning
Rör
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Artikelstatus
Föråldrad
Drifttid
9 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
6 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi)
Kontaktklassning (ström)
8 A
Godkännande myndighet
cURus, VDE
Switchspänning
400VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
3200VA
Spolresistans
360 Ohms
Spolström
16.7 mA