VF7-11F12
DigiKeys produktnummer
PB710-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VF7-11F12
Beskrivning
RELAY AUTOMOTIVE SPST 70A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fordonsreläer SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spolar Genomgående hål
Kategori
Aktiveringsnivå spänning
7,2VDC
Tillverkare
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Serie
Drifttid
7 ms
Förpackning
Bulk
Frånslagstid
2 ms
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Spoltyp
Ej låsande
Termineringstyp
PC-stift
Spolström
167 mA
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Spolspänning
12VDC
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi)
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Spoleffekt
1,6W
Kontaktklassning (ström)
70 A
Spolresistans
90 Ohms
Switchspänning
14VDC - Nom