T92S7A12-240
DigiKeys produktnummer
PB483-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T92S7A12-240
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 240V
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPST-NO (2 Form A) 240VAC Spiral Genomgående hål
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Spiralisolering
Klass F
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
192VAC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
24VAC
Monteringstyp
Drifttid
15 ms
Spolspänning
Frånslagstid
15 ms
Kontaktform
DPST-NO (2 Form A)
Arbetstemperatur
-55°C-65°C
Kontaktklassning (ström)
30 A
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO)
Switchspänning
600VAC - Max..
Godkännande myndighet
CSA, TUV, UL, UR, VDE
Last - Max. switchning
18 000VA
Relätyp
Spolström
16.7 mA
Spolresistans
3.8 kOhms