T77S1D10-12
T77S1D10-12
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
T77S1D10-12
DigiKeys produktnummer
PB368-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T77S1D10-12
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spiral Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T77S1D10-12 Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Spiralisolering
Klass F
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
0,6VDC
Monteringstyp
Drifttid
10 ms
Spolspänning
Frånslagstid
4 ms
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Kontaktklassning (ström)
10 A
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO)
Switchspänning
250VAC, 30VDC - Max..
Godkännande myndighet
cURus, VDE
Last - Max. switchning
2500VA, 300W
Relätyp
Spolström
37.5 mA
Spolresistans
320 Ohms