SSR-240D25R
SSR-240D25R
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
SSR-240D25R
DigiKeys produktnummer
PB546-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SSR-240D25R
Beskrivning
SSR RELAY SPST-NO 25A 24-280V
Tillverkarens standardleveranstid
49 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Solid State Relä med fotokopplare (fotorelä) SPST-NO (1 Form A) Hockeypuck
Kategori
Spänning - ingång
3-32VDC
Tillv.
Spänning - last
24 V ~ 280 V
Serie
Lastström
25 A
Arbetstemperatur
-30°C-80°C