SR6ZB024
DigiKeys produktnummer
PB1638-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SR6ZB024
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 6PST 8A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Säkerhetsreläer 6PST-NO/NC (4 Form A, 2 Form B) 24VDC Spolar DIN-skena
Kategori
Termineringstyp
Fjäderplint
Tillverkare
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Aktiveringsnivå spänning
21,6VDC
Serie
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-25°C-50°C
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO)
Monteringstyp
DIN-skena
Spolström
50 mA
Spolspänning
24VDC
Spoleffekt
1,2W
Kontaktform
6PST-NO/NC (4 Form A, 2 Form B)
Spolresistans
480 Ohms
Kontaktklassning (ström)
8 A
Basproduktens nummer
Switchspänning
250VAC - Max..