SR6B6K24
DigiKeys produktnummer
PB1313-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SR6B6K24
Beskrivning
RELAY SAFETY 6PST 8A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
35 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Säkerhetsreläer 6PST-NO/NC (4 Form A, 2 Form B) 24VDC Spolar Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SR6B6K24 Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillverkare
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Serie
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO)
Monteringstyp
Genomgående hål
Spolström
33.3 mA
Spolspänning
24VDC
Spoleffekt
800mW
Kontaktform
6PST-NO/NC (4 Form A, 2 Form B)
Spolresistans
720 Ohms
Kontaktklassning (ström)
8 A
Basproduktens nummer
Switchspänning
400VAC - Max..