RZ01-1C4-D012
DigiKeys produktnummer
PB1273-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RZ01-1C4-D012
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPDT (1 Form C) 12VDC Spiral Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RZ01-1C4-D012 Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Spiralisolering
Klass F
Serie
Aktiveringsnivå spänning
8,4VDC
Förpackning
Rör
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
8 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
6 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi)
Kontaktklassning (ström)
12 A
Godkännande myndighet
CQC, cURus, VDE
Switchspänning
400VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
4800VA
Spolresistans
360 Ohms
Spolström
33.3 mA