RZ01-1A4-D024
DigiKeys produktnummer
PB1266-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RZ01-1A4-D024
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST 12A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (1 Form A) 24VDC Spiral Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RZ01-1A4-D024 Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Spiralisolering
Klass F
Serie
Aktiveringsnivå spänning
16,8VDC
Förpackning
Rör
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
8 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
6 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi)
Kontaktklassning (ström)
12 A
Godkännande myndighet
CQC, cURus, VDE
Switchspänning
400VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
4800VA
Spolresistans
1.44 kOhms
Spolström
16.7 mA