RTX3-1AT-C024
DigiKeys produktnummer
PB1761-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RTX3-1AT-C024
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (1 Form A) 24VDC Spiral Genomgående hål
Kategori
Spoltyp
Låsning, dubbel spole
Tillv.
Termineringstyp
PC-stift
Serie
Spiralisolering
Klass F
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO), tungsten (W)
Spolspänning
Godkännande myndighet
cURus, VDE
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Relätyp
Kontaktklassning (ström)
16 A
Spolresistans
610 Ohms
Switchspänning
250VAC - Nom
Basproduktens nummer
Spolström
40 mA