RTS3TF12
RTS3TF12
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
RTS3TF12
DigiKeys produktnummer
PB2003-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RTS3TF12
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
37 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spiral Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RTS3TF12 Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - flusskydd
Serie
Spiralisolering
Klass F
Förpackning
Rör
Aktiveringsnivå spänning
8,4VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
10 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
10 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO), tungsten (W)
Kontaktklassning (ström)
16 A
Godkännande myndighet
CQC, CSA, cURus, VDE
Switchspänning
400VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
6400VA
Spolresistans
240 Ohms
Spolström
50 mA