RTE24024F
RTE24024F
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
RTE24024F
DigiKeys produktnummer
PB297-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RTE24024F
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VDC Spiral Genomgående hål
Aktiveringsnivå spänning
16,8VDC
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktklassning (ström)
8 A
Switchspänning
400VAC - Max..
Spolström
16.7 mA
Spolresistans
1.44 kOhms