RTB14005F
RTB14005F
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
RTB14005F
DigiKeys produktnummer
PB359-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RTB14005F
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 5V
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPDT (1 Form C) 5VDC Spiral Genomgående hål
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Spiralisolering
Klass F
Förpackning
Box
Aktiveringsnivå spänning
3,5VDC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
0,5VDC
Monteringstyp
Drifttid
8 ms
Spolspänning
Frånslagstid
6 ms
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktklassning (ström)
12 A
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi)
Switchspänning
400VAC - Max..
Godkännande myndighet
CQC, CSA, cURus, VDE
Last - Max. switchning
4800VA
Relätyp
Spolström
80.6 mA
Spolresistans
62 Ohms