RT424A24
DigiKeys produktnummer
PB2770-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RT424A24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VDC Spiral Genomgående hål
EDA-/CAD-modeller
RT424A24 Modeller
Förpackning
Rör
Aktiveringsnivå spänning
16,8VDC
Drifttid
10 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
5 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-10°C-85°C
Kontaktklassning (ström)
8 A
Switchspänning
400VAC - Max..
Spolresistans
1.44 kOhms
Spolström
14.2 mA