PT570220
DigiKeys produktnummer
PB1517-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PT570220
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 220V
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 4PDT (4 Form C) 220VDC Spiral För uttag
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PT570220 Modeller
Kategori
Egenskaper
Mekanisk indikator, testknapp
Tillv.
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,110" (2,8mm)
Serie
Spiralisolering
Klass F
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
165VDC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
22VDC
Monteringstyp
Drifttid
15 ms
Spolspänning
Frånslagstid
10 ms
Kontaktform
4PDT (4 Form C)
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Kontaktklassning (ström)
6 A
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi)
Switchspänning
240VAC - Max..
Godkännande myndighet
cURus, VDE
Last - Max. switchning
1440VA
Relätyp
Spolström
3.4 mA
Spolresistans
64.5 kOhms