PT370110
DigiKeys produktnummer
PB1507-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PT370110
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 3PDT (3 Form C) 110VDC Spiral För uttag
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PT370110 Modeller
Kategori
Egenskaper
Mekanisk indikator, testknapp
Tillv.
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,110" (2,8mm)
Serie
Spiralisolering
Klass F
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
82,5VDC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
11VDC
Monteringstyp
Drifttid
15 ms
Spolspänning
Frånslagstid
10 ms
Kontaktform
3PDT (3 Form C)
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Kontaktklassning (ström)
10 A
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi)
Switchspänning
400VAC - Max..
Godkännande myndighet
cURus, VDE
Last - Max. switchning
4000VA
Relätyp
Spolström
6.8 mA
Spolresistans
16.133 kOhms