PRD-11AY0-240 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TE Connectivity
I lager: 0
Datablad
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 240VAC Spiral Chassimontering
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
How to Choose a Relay - Another Teaching Moment
PRD-11AY0-240
DigiKeys produktnummer
PB506-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PRD-11AY0-240
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 240V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Termineringstyp
Skruvplint
Tillv.
Spiralisolering
Klass B
Serie
Aktiveringsnivå spänning
204VAC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
24VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
40 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
20 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-55°C-45°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silver (Ag)
Kontaktklassning (ström)
25 A
Godkännande myndighet
CSA, UL
Switchspänning
600VAC, 125VDC - Nom
Relätyp
Spolström
43 mA
Spolresistans
1.2 kOhms