KUP-5D55-12
DigiKeys produktnummer
PB3007-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KUP-5D55-12
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPDT (1 Form C) 12VDC Spiral Chassimontering
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Kontaktklassning (ström)
10 A
Switchspänning
240VAC - Max..
Spolresistans
120 Ohms
Spolström
100 mA