KUP-14D15-110
DigiKeys produktnummer
PB613-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KUP-14D15-110
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 3PDT (3 Form C) 110VDC Spiral För uttag
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Aktiveringsnivå spänning
82,5VDC
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO)
Kontaktklassning (ström)
10 A
Switchspänning
240VAC - Max..
Spolresistans
10 kOhms
Spolström
11 mA