KUP-14A35F-120
DigiKeys produktnummer
PB852-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KUP-14A35F-120
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 3PDT (3 Form C) 120VAC Spiral För uttag
Kategori
Egenskaper
Belyst indikator
Tillv.
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Serie
Spiralisolering
Klass B
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
102VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
15 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
10 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-45°C-45°C
Kontaktform
3PDT (3 Form C)
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO), guld (Au)
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
CSA, UR
Switchspänning
240VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2400VA
Spolresistans
1.7 kOhms
Spolström
24 mA