KUP-11A15-24
DigiKeys produktnummer
PB151-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KUP-11A15-24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VAC Spiral För uttag
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Serie
Spiralisolering
Klass B
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
20,4VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
15 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
10 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-45°C-55°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO)
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
CSA, UR
Switchspänning
240VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2400VA
Spolresistans
85 Ohms
Spolström
84 mA