KUMP-14A18-120
DigiKeys produktnummer
PB619-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KUMP-14A18-120
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 15A 120V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 3PDT (3 Form C) 120VAC Spiral För uttag
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Serie
Spiralisolering
Klass B
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
102VAC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
15 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
10 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-45°C-45°C
Kontaktform
3PDT (3 Form C)
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO)
Kontaktklassning (ström)
15 A
Godkännande myndighet
CSA, UR
Switchspänning
277VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
4155VA
Spolresistans
1.7 kOhms
Spolström
24 mA