KUEP-3D35-24
DigiKeys produktnummer
PB843-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KUEP-3D35-24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (DM) (1 Form X) 24VDC Spiral För uttag
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Kontaktklassning (ström)
10 A
Switchspänning
150VDC - Max.
Spolresistans
472 Ohms
Spolström
51 mA