KUEP-3D15-48
DigiKeys produktnummer
PB842-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KUEP-3D15-48
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 48V
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (DM) (1 Form X) 48VDC Spiral För uttag
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Aktiveringsnivå spänning
36VDC
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Kontaktklassning (ström)
10 A
Switchspänning
150VDC - Max.
Spolresistans
1.8 kOhms
Spolström
26.7 mA