KUEP-3D15-12
DigiKeys produktnummer
PB1894-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KUEP-3D15-12
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (DM) (1 Form X) 12VDC Spiral För uttag
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Serie
Spiralisolering
Klass B
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
15 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
10 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Kontaktform
SPST-NO (DM) (1 Form X)
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO)
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
CSA, UR
Switchspänning
150VDC - Max.
Relätyp
Last - Max. switchning
1500VA
Spolresistans
120 Ohms
Spolström
100 mA