KRPA-11DG-24
DigiKeys produktnummer
PB170-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KRPA-11DG-24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VDC Spiral För uttag
Kategori
Spolström
51 mA
Tillv.
Spoltyp
Ej låsande
Serie
Termineringstyp
Instickning, 8 stift (Oktal)
Förpackning
Tråg
Spiralisolering
Klass B
Artikelstatus
Aktiv
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Spolspänning
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO)
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Godkännande myndighet
CSA, UR
Kontaktklassning (ström)
10 A
Relätyp
Switchspänning
240VAC - Max..
Spolresistans
472 Ohms