KHAU-17D12-24
DigiKeys produktnummer
PB458-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KHAU-17D12-24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 4PDT (4 Form C) 24VDC Spiral För uttag
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-45°C-70°C
Spolspänning
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO)
Kontaktklassning (ström)
5 A
Relätyp
Switchspänning
240VAC - Nom
Spolresistans
690 Ohms
Spolström
37.5 mA